Na górlaską nutę …

W niedzielę 29 stycznia 2012r. w Kościele Parafialnym p.w.  Św. Andrzeja Boboli w Sątopach została odprawiona msza św. w intencji  ś.p. Leonarda Śliwińskiego w XXX  rocznicę śmierci oraz w X rocznicę nadania Jego imienia Szkole Podstawowej w Sątopach.

Po mszy świętej odbyło się kolędowanie na góralską nutę przy akompaniamencie kapeli góralskiej Józefa Jarząbka z Bukowiny Tatrzańskiej.

Na uroczystość tą zaprosił syn Mieczysław Śliwiński chcąc uczcić pamięć o swych Rodzicach, którzy jako nauczyciele byli założycielami szkoły w Sątopach i uczestniczyli w edukacji wielu pokoleń.

W mszy świętej koncelebrowanej przez Proboszcza  ks. Kanonika Pawła Szułcika oraz Ks. Kanonika Kazimierza Sierpowskiego uczestniczyli Burmistrz Nowego Tomyśla, Radni, Sołtys, Nauczyciele i uczniowie oraz licznie zebrani mieszkańcy Sątop.

Po mszy świętej społeczność Sątopów zaprosiła gości do Świetlicy Wiejskiej na wspólne kolędowanie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>