OLĘDERSKI FESTIWAL BIEGOWY 2014 W SĄTOPACH

SONY DSCBiegi  pod nazwą „Latający Olęder” mają formę powtarzalnego cyklu 6 imprez biegowych organizowanych co roku na innej trasie, o nawierzchni gruntowej oraz biegów towarzyszących dla  dzieci i młodzieży. Miejscowości gdzie jest start i meta każdej imprezy stanowiły w okresie początków osadnictwa swoiste centra. Trasy ukazują charakter tego osadnictwa oraz zachowane do dzisiaj przykłady zabudowy olęderskiej. Każda z imprez ma swój niepowtarzalny medal z motywem charakterystycznym dla danej trasy. Jak dotąd odbyły się dwie edycje festiwalu w Bukowcu oraz Borui Kościelnej. Trzecia edycja festiwalu planowana jest w 2014 r. w Sątopach, co nas niezmiernie cieszy. Termin festiwalu wyznaczono na dzień 26 kwietnia (sobota) 2014 r. ze startem i metą w Sątopach.

W skład festiwalu wchodzą:

- Latający Olęder Maraton Crossowy,

- Latający Olęder Półmaraton Crossowy,

- Nowotomyski Rajd Pieszy i Nordic Walking,

- Biegi Młodzieżowe Dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

Głównym organizatorem festiwalu jest Nowotomyski Klub Biegacza Chyży, który we współpracy z lokalnym środowiskiem, Radą Sołecką oraz Szkołą Podstawową rozpoczął już przygotowania do III edycji festiwalu.

Poniżej zamieszczamy link ze zdjęciami z planowanej trasy dla biegaczy.

https://picasaweb.google.com/105163623502889587420/20131024?authkey=Gv1sRgCO7HkMLCp4_2aw

Zapraszamy także do śledzenia na bieżąco informacji na temat festiwalu na stronach organizatora: www.nkbchyzy.com oraz  www.satopy.eu.

Uwaga !!! Informacja o festiwalu została zamieszczona na portalu Maratony Polskie: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=27757&bieganie

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>